12 Mart 2015 Perşembe

Cübbeli, yanmaz kefen ve cennetten arsa…


Cübbeli, yanmaz kefen ve cennetten arsa…
Daha neler duyacağız bilmiyorum. İnternette Mezarda yakmayan kefen satışları başlamış! Ceylan derisine Allah’ın isimlerini yazıyormuşsun, onunla kefenleniyormuşsun ve kabir azabındaki ateşten korunuyormuşsun! Böylece 70 liralık kefen, oluyormuş sana 3 yüz 70 liralık kefen!
Cübbeli o sohbetinde, belirttiği duanın ölünün kefenine yazılması gerektiğini söylüyor. İşte Cübbeli'nin o ilginç sözleri;
"Yazılırsa, o kişi mezarında korkmaz, kabrine cennetten bir pencere açar, cennet bahçelerinden bir bahçe yapar. Bu rivayetle amel etmek isteyenler, önceden yazdırmalı, yakınlarına da vasiyet yapmalı. Kefenin yerini de öğretmeli ki çünkü onlar telaştan başka bir kefen bulurlar. Bak benim kefeni burada demeli. Hazırlamalı diyor. Bu ismi şerifi yazdık bu kefene. İkinci olarak, bu ismi şerifi ya Kabe örtüsüne ya da ceylan derisine yazılmalı. Herkese Kabe örtüsü bulacak durumumuz yok. Benim kendime göre bir parçam var. Bayağı bu konuda bir bohça hazırladım ben. Telaştan beni de gömerler, sonradan açamazlar. İyi bir vasiyet yapmak gerekiyor.
Bu isimlerin hepsi bu kefende mevcuttur. Biri kağıda yazılıdır, kişinin göğsüne konulacak. Biri kefene yazılıdır, biri de ceylan derisine yazılıdır. Bu da size gelmiştir. Çarşamba'daki dükkanda hazır olmak üzere. Belki de hazırlanmıştır, sorarsınız. Kadın ve erkek farklıdır. Hepsi aynı değil."
Cübbeli Ahmet bir sohbetinde kefenin Çarşamba’daki dükkânda satıldığını şöyle anlatıyor:
Kefeni almak isteyen müşteri arıyor, Kabir azabına dayanıklı kefen satışı da şöyle yapılıyor, izleyin:
Kabir azabından korunmak için kefen almak isteyen müşteriye telefondaki bayan “Çarşamba şubemizde var” cevabını veriyor. Müşteri görünümündeki adam da “cennetten arsa da satıyor musunuz” diye sorunca bayan son derece normal bir şekilde “bir dakika sorayım” diyor!
Ne diyelim, bu konuşmalara yapılacak tek bir yorum yok bence… Bir kefen ölmüş bedenin avretini nasıl koruyor, ölmüş bedenin üzerine ne yazılıyor, bir kefen nasıl insanı ateşten koruyor! Ahir zamanda olduğumuz bu dönemde Allah bütün Müslümanlara samimiyet nasip etsin. Dinin samimiyet ve ihlas üzerine kurulu olduğunu da kimse unutmasın. Allah Müslümanları yanlış insanlara bağlanmaktan ve yanlış yönlendirilmekten korusun. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder