29 Ekim 2013 Salı

Darwin’in Türk düşmanlığından kimsenin haberi yok mu?

Darwin’in Türk düşmanlığından kimsenin haberi yok mu?
Darwin şu anda yaşasaydı Türkler hakkında söylediği bu sözlerden utanç duyardı.

Geçen gün yazdığım “Amerika’da yaşanan okul katliamları Darwinist eğitimden kaynaklanmıyor mu?” başlıklı yazıma okurlardan çok fazla yorum geldi. Her nedense insanlar terörün, şiddetin, acımasızlığın Darwinist ideolojiyle nasıl bağdaştığını bir türlü anlayamıyorlardı.  Hâlbuki Darwin ne diyor: “Güçlü olan kazanır, zayıf olan ezilir, yok edilir.” Bu ideolojiye körü körüne uyan Hitler ari ırk oluşturma sevdasıyla insan çiftlikleri kurdurmuştu ve burada insanların kafatasları ölçülüyor, değişik deneylerle üstün ırkoluşturabilecekleri hayali kuruluyordu. Hitler evrim teorisinin topluma uygulayarak ve ırk üstünlüğünü öne sürerek çok fazla insanın ölümüne neden olmuştur. Bugün Almanya’da kendini üstün ırk olarak gören Naziler hala bu sapkın ideolojinin peşinden gidenlerdir.
Üstün ırk, aşağı ırk düşüncesi tam olarak evrim teorisinin toplumlara sosyolojik açıdan uygulanmasıyla ortaya çıkmıştır. Darwin bizzat kendisi Türk milletini aşağı ırk gördüğünü, bir süre sonra elimine edilip yok edileceğini öne sürmüştür. Açıkça söylemek gerekirse Darwin tam anlamıyla Türk düşmanıdır. Bu videoda Darwin’inTürkler hakkında görüşü çok net bir şekilde anlatılıyor:
Darwin'in görüşlerini, özellikle de iç dünyasını ve yakın çevresi ile paylaştığı düşüncelerini en iyi yansıtan kaynak ölümünden altı yıl sonra oğlu Francis Darwin tarafından yayınlanan Life and Letters of Charles Darwin(Charles Darwin'in Hayatı ve Mektupları)adlı kitaptır. Bu kitapta Darwin'in çok sayıda mektubu vardır ve bu mektuplarda Darwin'in karanlık dünyası açıkça gözler önüne serilmektedir.
Kitapta yer alan mektuplardan bir tanesi ise, oldukça önemli siyasi mesajlar taşıdığı için büyük dikkat çekmiştir. Özellikle İngiltere'nin Osmanlı İmparatorluğu'na cephe aldığı, İngiliz başbakanı Gladstone'un"Türkler insanlığın insan olmayan numuneleridir. Medeniyetimizin bekası için onları Asya steplerine geri sürmeli veya Anadolu'da yok etmeliyiz"1 gibi sözleri ısrarla tekrarladığı bir dönemde yayınlanan bu mektup kısa sürede önemli birpropaganda malzemesi haline gelmiştir. Çünkü Darwin'in bu mektuptaki çarpık fikirleri Gladstone'unkiyle aynı, hatta daha da fanatiktir.
Söz konusu mektup, Charles Darwin tarafından 3 Temmuz 1881 tarihinde W. Graham adlı bir bilim adamına yazılmıştır. Darwin, mektubun girişinde doğada bir amaç ve anlam olmadığı yönündeki klasik materyalist yalanları tekrar etmektedir. Ancak sonra konuyu doğal seleksiyon kavramına çekmekte ve doğal seleksiyonun "geri ırkları" eleyerek medeniyetin gelişmesine katkıda bulunduğunu öne sürmektedir. Darwin'in büyük bir cehaletle "geri ırk" kavramına kendince örnek olarak gösterdiği millet ise Türk Milleti'dir. Darwin aynen şöyle yazmaktadır:
"Doğal seleksiyona dayalı kavganın, medeniyetin ilerleyişine sizin zannettiğinizden daha fazla yarar sağladığını ve sağlamakta olduğunu ispatlayabilirim. Düşünün ki, birkaç yüzyıl önce Avrupa, TÜRKLERtarafından işgal edildiğinde, Avrupa milletleri ne kadar büyük risk altında kalmıştı, ama artık bugün Avrupa'nınTÜRKLER tarafından işgali bize ne kadar gülünç geliyor. Avrupa ırkları olarak bilinen medeni ırklar, yaşam mücadelesinde TÜRKLERE karşı kesin galibiyet elde etmişlerdir. Dünyanın çok da uzak olmayan bir geleceğine baktığımda, çok sayıdaki AŞAĞI IRKLARIN medenileşmiş yüksek ırklar tarafından ELİMİNE EDİLECEĞİNİ (YOK EDİLECEĞİNİ) görüyorum."2
Üstün ırk inancı, zayıf olanın ezileceği ve yok edileceği inancı Darwin’in hezeyanlarından başka bir şey değildir. Türkler hiçbir zaman aşağı ırk olmamışlar, her daim üstünlükleriyle, şerefleriyle tarih sahnesinde yer almışlardır. Osmanlı İmparatorluğu Darwin’in hayal bile edemeyeceği bir mükemmellikle tüm cihana yetiyordu. Bugün de tüm dünya tekrar Türklerin liderliğine hazırlanıyor. Türkler değil elimine edilmek tekrar cihana yön vermeye hazırlanıyorlar. Eminim Darwin hayatta olsaydı Türkleri aşağı ırk olarak gördüğünden dolayı utanır, bu sözlerini unutturmak için elinden geleni yapardı.
1.Süleyman Kocabaş, Hindistan Yolu ve Petrol Uğruna Yapılanlar, Türkiye ve İngiltere, 1.b., İstanbul: Vatan Yayınları, 1985, s. 231
2. Francis Darwin, The Life and Letters of Charles Darwin, Vol. I, 1888. New York:D. Appleton and Company, s.285-286
Amerika’da yaşanan katliamlarla ilgili yazım:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder