28 Ekim 2013 Pazartesi

Hz. Mehdi insanları tek bir ümmet haline getirecek ve İslam Birliği’ni sağlayacak


Hz. Mehdi insanları tek bir ümmet haline getirecek ve İslam Birliği’ni sağlayacak
Bu zulmün çözümü Hz. Mehdi liderliğinde kurulacak olan İslam Birliğidir.

Bediüzzaman asrın Müceddidiydi, ama Mehdi değildi. Kendisinden bir asır sonra gelecek olanHz. Mehdi’yi ve talebelerini müjdeleyen çok mübarek bir insandı. Bediüzzaman’ın Hz. Mehdi olduğunu iddia edenler şu sorulara hiçbir şekilde cevap veremezler: Müslümanlar hala mezheplere ayrılmış durumdalar, üstelik bu mezhepler arasında ciddi düşmanlık var. İslam dünyaya hakim olmadı, mezhepler kalkıp Müslümanlar birleşmedi ve başına Hz. Mehdi geçmedi. Bunlar ahir zamanda bizim yaşayacağımız olaylar. Şimdi biz Bediüzzaman’ın müjdelediği o asrın içindeyiz. Bütün bu görevleri Hz. Mehdi yapacak, mezhepleri kaldıracak. Hz. İsa ile birlikteYahudileri ve Hıristiyanları hak dine döndürecek ve tüm dünyaya son kez İslam’ı hakim edecek.
Onun tekrar zuhur ettiği zaman onun etrafında 313 taraftarı toplanır.  Söyleyeceği ilk kelimeler şöyle olacak: “Eğer bilseydiniz, Allah’ın bakiyesi sizin için en iyisidir.” Ve sonrasında şöyle demiştir: “Ben Allah’ın bakiyesi ve Allah’ın Halifesi’yim ve Onun size bir deliliyim.” Her Müslüman onu aşağıdaki şekilde selamlayacaktır: “Selamet üzerine olsun, Ey Allah’ın bu dünyaki bakiyesi.” Ne bir Yahudi ne Hıristiyan ne de Allah’tan başkasına tapanlardan kimse kalmaz (-ki) hepsi ona inanacak ve onun hakkında şahitlik edecek ve TEK BİR ÜMMET OLACAK VE BU OLACAK OLAN İSLAM BİRLİĞİ olacaktır.
Gerçekten gökyüzünden bir ateş inecek ve dünyanın her köşe bucağında ilahlaştırılmış Allah’tan başka tapılanları yakacaktır”. (Al Fusulul Muhima Ibne Sabbagh Maliki sf.248)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder