28 Ekim 2013 Pazartesi

İran / Mahmud Ahmedinejad Birleşmiş Milletler'de Hazreti Mehdi ile ilgili neler söyledi?


İran / Mahmud Ahmedinejad Birleşmiş Milletler'de Hazreti Mehdi ile ilgili neler söyledi?
İran devlet başkanı Mahmud Ahmedinejad Birlşemiş Milletler konuşmasında.

26 Eylül 2012 tarihinde New York’da yapılan 67. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda İrandevlet başkanı Mahmud Ahmedinejad Hz. Mehdi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Şimdi bu kurulda Mahmud Ahmedinejad’ın çok önemli açıklamalarını sizlerle paylaşmak istiyorum.  Bakın İran devlet başkanı Hz. Mehdi hakkında neler söylüyor:
Rahman ve Rahim olan Allah’ın adıyla,
Hamd Alemlerin Rabbi Allah’a aittir ve barış ve nimetler Peygamberimiz (sav)'in, onun halis evlatlarının, seçilmiş takipçilerinin ve tüm İlahi Elçilerin üzerine olsun.
Rabbim, seçilmiş sevgili kulunun [Hz. Mehdi (as)'ın] çıkışını çabuklaştır, ona sağlık ve zafer ver, bizi onun en iyi yardımcıları yap ve onun doğru yoluna şahitlik edenlerden kıl.
Hepimiz için hoş bir yaşam ile barış ve kalıcı güvenliği sağlamak, büyük ve tarihi bir misyon olsa da başarılabilir. Yüce Allah bu görevde bizi yalnız bırakmadı ve bunun kesin olarak olacağını söyledi. Eğer olmazsa bu O'nun hikmetine ters düşer.
Yüce Allah bize bir iyilik insanını, insanları seven ve mutlak adaleti seven bir kişiyi vadetti. O mükemmel bir insan ve onun adı İmam Mehdi. Ona Hazreti İsa eşlik edecek. Tüm ulusların tüm değerli erkek ve kadınlarının doğasındaki potansiyeli kullanarak ve yine tekrar ediyorum 'tüm uluslarda tüm değerli erkek ve kadınların' doğasındaki potansiyelle, o şerefli ve ebedi ideallerini başarmada insanlığa öncülük edecektir.  
Mutlak kurtarıcının çıkışı yeni bir başlangıca, yeniden doğuşa ve dirilişe işaret eder. Bu barışın, kalıcı güvenliğin ve samimi bir hayatın başlangıcı olacaktır.
Onun gelişi baskının, ahlaksızlığın, yoksulluğun, ayrımcılığın sonu olacak ve adaletin, sevginin ve anlayışın başlangıcı olacak.
O gelecek; bilim ve bilginin kapılarını açarak cahilliği, batıl inançları, ön yargıyı yok edecektir. Sağduyuyla dolu bir dünya kuracak ve küresel yönetimde herkesin toplu, aktif ve yapıcı katılımını sağlayacak bir temel oluşturacaktır.
O tüm insanlığa iyilik, ümit, özgürlük ve itibar sunmak için gelecektir.
O geldiğinde insanlar insan olmanın ve diğer insanlarla birlikte yaşamanın zevkini tadacaktır.
O elleri birleştirmek, kalpleri sevgiyle doldurmak ve düşünceleri herkesin güvenliği, huzur ve mutluluğu için arındırmak üzere gelecektir.
O derilerinin rengi ne olursa olsun Hz. Adem'in çocuklarını -uzun tarihsel bir ayrılık ve bölünmeden sonra- tabi kökenlerine döndürmek ve onları ebedi mutluğa kavuşturmak için gelecektir.
En büyük kurtarıcı ve adil olan [Mehdi] ile Hazreti İsa’nın gelişi, insanlık için daimi parlak bir gelecek meydana getirecek; ki bu zorla ve savaşlarla değil,düşüncedeki uyanışla ve herkesin içindeki iyiliği geliştererek olacaktır. Onların gelişi dünyanın soğuk, donmuş bedenine yeni bir hayat üfleyecektir. O çiçek açan mevsimlerin müjdeleriyle, insanlığa cahillik, fakirlik ve savaşların kışına son verecek bir bahar getirecektir.
Artık baharın tatlı kokusunu ve meltemini hissedebiliriz, bir baharki belirli bir ırka, etnik guruba, ulusa veya dine ait olmayan bir bahar, bir bahar ki tüm Asya, Avrupa, Afrika ve Amerika topraklarına gelecek bir bahar.
O tüm adalet arayıcılarının, barış yanlısı ve ilahi elçilerin taraftarlarının baharı olacaktır. O tüm insanlığın baharı ve tüm çağların yeşilliği olacaktır.
Gelin ellerimizi birleştirelim ve anlayış ve işbirliği ile uyum ve birlik içinde onun nihai gelişi için yolları açalım. Ebedi neşe ve inayeti tatmak için insanlığın susamış ruhları için kurtuluş yolunda hep birlikte yürüyelim.
Yaşasın bu bahar, yaşasın bu bahar ve yaşasın bu bahar!
Bakın İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad konuşmasında Hz. Mehdi’nin sevgi insanı olduğundan, adalet insanı olduğundan bahsediyor. Hz. Mehdi bu yüzyılda zuhur ettiğinde asla savaş olmasına müsaade etmeyecektir. Ahmedinejad’da insanlık için daimi bir parlak gelecek olacak ama savaşlarla değil diyerek bunu kastetmektedir. Tüm dünyayı adeta bir baharın kaplayacağını söyleyerek Hz. Mehdi’nin tüm dünyaya müthiş bir bereket yayacağını anlatmaktadır. Ne diyor Ahmedinejad: “Gelin ellerimizi birleştirelim ve anlayış ve işbirliği ile uyum ve birlik içinde onun nihai gelişi için yolları açalım.” Ne kadar güzel, barış dolu, sevgi dolu bir mesaj.
 Sayın Mahmud Ahmedinejad'ın konuşmasının tam metnine burdan ulaşabilirsiniz:
 Sayın Mahmud Ahmedinejad'ın konuşmasının videosu:

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder