16 Ağustos 2013 Cuma

Bediüzzaman kendisinden 40-50 yıl sonra Deccaliyetin etkisinin artacağını söylüyor

Bediüzzaman kendisinden 40-50 yıl sonra Deccaliyetin etkisinin artacağını söylüyor
Bediüzzaman Risalelerde kendisinden bir asır sonra gelecek Hz. Mehdi'yi müjdeliyor.

Bediüzzaman Said Nursi hazretleri kendisinden 40-50 yıl sonra deccaliyetin etkisini arttırıp Müslümanlara baskının şiddetleneceğini ve zulmün artacağını şöyle bildiriyor: 
“ŞU ZAMANDA BİR ADAMIN BİR GÜNAHI BİR KALMIYOR, BAZEN BÜYÜR, SİRAYET EDER (YAYILIR), YÜZ OLUR. (...) BU ZAMANDA, HUSUSAN KIRK-ELLİ SENE SONRA, SEYYİE, FENALIK, İŞLEYENİN ÜSTÜNDE KALMAZ; BELKİ MİLYONLAR NÜFUS-U İSLÂMİYENİN (MÜSLÜMAN NÜFUSUN) HUKUKLARINA TECAVÜZ OLUR. KIRK-ELLİ SENE SONRA ÇOK MİSALLERİ GÖRÜLECEK.”  
Gerçektende tam Bediüzzaman’ın söylediği gibi ondan 40-50 yıl sonra Ortadoğu’nun müthiş bir zulümle kavrulduğuna, Müslümanların adeta yaşam savaşı verdiğine şahit oluyoruz. İşte Afganistan, işte Libya, Gazze, Filistin, Mısır, Suriye… Bediüzzaman’ın tüm söyledikleri çıktığı gibi bu sözü de gerçekleşiyor. Ahir zamanda bunca karışıklı ve kaos neden yaşanıyor? Neden bir türlü Müslümanlar birlik olamıyorlar, birbirleriyle kardeş olup çok büyük bir güç oluşturmuyorlar? Neden biliyor musunuz? Başlarında kimse yok da ondan, çok güçlü bir lider yok da ondan. Şimdi tam olarak Ortadoğu’da doğum sancısı yaşanıyor. Bu dönem tabii ki çok kanlı, mücadelelerle dolu bir dönem olacak. Öyle bir an gelecek ki Hamiyet-i İslamiye feveran edecek. İnsanlar “bizi bu zulümden kim kurtaracak!” diye haykıracaklar. İşte tam can boğaza gelip dayandığında Allah tüm dünyanın kurtarıcısı olan Hz. Mehdi’yi gönderecek. O zaman tüm ülkeler hiç tereddüt etmeden Hz. Mehdi’ye biat edecekler. Hz. Mehdi peygamberimizin kılıcını kuşanacak ve kutsal emanetlerle çıkacak. İşte o zaman çok büyük bir coşku ve sevgi seli yaşanacak. İnsanlar akın akın Hz. Mehdi’ye biat edecekler. Bakın peygamberimiz Hz. Mehdi çıktığında Müslümanlara ne yapmalarını öğütlüyor: 
"Bizden olan hak üzere Kâim (Hz. Mehdi (as)) kıyam etmedikçe asla kıyamet kopmaz. Bu da Allah’ın izin verdiği bir zamanda olacaktır. Ona uyan kurtulur, ondan geri kalan ise helak olur. Ey Allah’ın kulları, Allah’tan korkun; MEHDİ (AS) ZUHUR EDİNCE, HER ŞEYI BIRAKIP MÜMKÜN OLAN HER VESILEYLE ONA DOĞRU KOŞUNUZ. ZIRA O ALLAH’IN HALIFESI VE BENIM VASIMDIR." 2 
"Onun (Hz. Mehdi (a.s.)’ın) zamanı ulaştığında, ... İNSANLAR SON BAHARIN BULUT PARÇALARI GİBİ ONUN ETRAFINA TOPLANIR." 3 
Kaynaklar: 
1. (ESKİ SAİD DÖNEMİ ESERLERİ, HUTBE-İ ŞAMİYE, S. 350-1) 
2. (Bihar-ul Envar, c.51, s.65; Isbat-ul Hüdat, c.6, s.382) 
3. (Nech-ül Belağa İlginç Sözler 1) 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder