11 Eylül 2013 Çarşamba

Fransa’da Ermenilerle ilgili alınan karar Türkiye’ye yönelik gizli planların zemini oluşturuyor

Fransa’da Ermenilerle ilgili alınan karar Türkiye’ye yönelik gizli planların zemini oluşturuyor
Türkiye Fransa'nın Ermeni soykırımı ile ilgili aldığı karara karşı güçlü tepki vermeli, aktif bir politika izlemeli.

Fransa’nın Ermenilerle ilgili aldığı karar Başbakanımızın söylediği gibi “yok hükmünde” değildir. Hiç de alalade bir karar olarak görülmemelidir. Gördüğüm kadarıyla Türkiye’ye yönelik gizli bir hazırlık var. Fransa’dan sonra Amerika’ya, İngiltere’ye aynı kararları çıkarttıracaklar. Sonra da diyecekler ki “Ağrı, Kars daha yeni bizden alınmıştı, bu toprakları geri istiyoruz, iade edin.” Topraklarımızı bölmek için de mahkeme kararı çıkartabilirler. Kim dur diyecek o zaman? Bu yüzden böyle konular söz konusu olduğunda Türkiye’nin çok güçlü bir reaksiyon vermesi gerekir. Bundan birşey çıkmaz değil, Fransa’ya karşı olabilecek bütün demokratik eylemlerin yapılması gerekir. Bağırma, çağırmayla da birşey çıkmaz ve hiçbir yere varılamaz.
Daha ziyade ticari yaptırımlar Fransa’yı bunaltacaktır. Ancak öyle hizaya gelirler. Ama bunu da Türkiye yanlız başına değil “uluslararası bir ambargo” başlatarak sağlayabilir. Mesela Türk devletlerinin, tüm İslam ülkelerinin ambargo koymasıyla olabilir. Tüm İslam ülkelerinin Fransa’ya ambargo koyduğunu düşünün, Fransa bir hafta bile ayakta kalamaz. Ekonomik krize girip çöker. Müthiş bir kıtlık ve müthiş bir ekonomik kriz olur. Fransa’nın tüm tesisleri kapanır. İşte bu yüzden tüm Müslümanların birlik olması ve Türk İslam Birliği’ni biran önce kurmaları şarttır. Türk İslam Birliği kurulmuş olsa, bu birlik derhal “Fransa’ya kararı geri al” diyecektir, eğer almıyorsa ekonomik ambargo ile bu iş kökten hallolur. Bu yaptırımlar İslam ülkelerinin, Türki Cumhuriyetlerin biran önce birleşmeleri gerektiğini açıkça ispat etmektedir. Birleşme önce kalplerde olacak, nefret durdurulacaktır. Türkiye’de İslam ülkelerine ve Türki Cumhuriyetlerine karşı yoğun bir sevgi propogandası yapılmalıdır. Bu coşkuyu tüm Türk milletine aşılamak gerekir.  
Ortadoğu ülkelerinde halkın gücüne bakarsak, mesela Mısır’da bir olay çıkardılar, hükümet değişecek dediler ve hükümet değişti. Demekki halk istediğinde istediğini yaptırıyor. Halk “Türk İslam Birliği’ni istiyoruz!” diye bağırdığında hemen yapacaklardır. Ama Mısır’da halk şu anda sadece hükümetin değişmesini istiyor, dolayısıyla Müslümanların gördüğü zulüm sona ermiyor, sadece hükümetler değişiyor o kadar. Müslümanlar birleşmediği taktirde ülkeler huzura kavuşması mümkün değildir. Bu yüzden Türk İslam Birliği’nin gerekliliği tüm Ortadoğu ülkelerine ve Türki Cumhuriyetlere anlatılmalıdır.
Türkiye Ermenistan konusunda da, Türk İslam Birliği olduğunda tüm sınırları, kapıları açar. Böylece Ermenilerle bir bütün olduğunu tüm dünyaya gösterir. Gidip Ermenileri sevgiyle kucaklar. Hükümet üyeleriyle beraber kol kola resim çektirir. “Siz ne soykırımından bahsediyorsunuz! diyerek tüm dünyaya resti çeker. Orada Ermeni gençlerle sohbet edip sevgi gösterir ve konu biter. Ama başka yöntemlerle bunlar Türkiye’yi parça parça bölerler! Bu kanun İngiltere ve Amerika’da da çıkarsa konu biter. “Topraklarımızı işgal ettiler, bir de tazminat ödesinler” derler. Ne diyecek Türkiye? Savaşa mı girecek? O zaman onlar da nasıl Irak’ı, Afganistan’ı işgal ettilerse Türkiye’yi de işgale kalkarlar. Bu yüzden Türk İslam Birliği acilen kurulmalıdır. Türkiye kendisi için yapılan gizli planlardan haberdar olup önlemini biran önce almalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder