12 Nisan 2014 Cumartesi

Arap Baharı Büyük Ortadoğu Projesinin gizli planı mı?


Arap Baharı Büyük Ortadoğu Projesinin gizli planı mı?
Arap Baharı büyük Ortadoğu projesinin ülkeleri "böl, parçala, yok et" planıdır.

Ortadoğu’da hiç bitmeyen bir kargaşa, kardeşin kardeşi kırması, ülkeden ülkeye sıçrayan büyük bir fitne. Rejimler değişiyor, liderler devriliyor. Ortadoğu’ya cumhuriyet, demokrasi, özgürlük getirme bahanesinin ardında birbirinden gizli planlar yatıyor. Ülkelerde yaşanan bu sonu gelmeyen kavga, insanların yurtlarından sürülmesi, Müslüman’ın Müslüman’ı kırıp geçirmesi tüm dünyaya Arap Baharı olarak lanse ediliyor. Peki Ortadoğu’da batılı güçlerin müdahalesiyle gerçekleştirilen bu müthiş kargaşanın arka planında ne var, hangi amaçlar, hangi gizli planlar var, şimdi biraz bunlara değinelim.
Bildiğiniz gibi Ortadoğu’da çok değerli kaynaklar var, petrol var, doğal gaz var. Ülkelerin büyük bir iştahla gözlerini diktiği sınırlı su kaynakları var. Müslüman ülkelerle çevrili olan İsrail’in yok edilme ve işgal korkusu var.  Batı dünyasının da yıllardır gizliden gizliye planladıkları Büyük bir Ortadoğu Projesi var. Bu proje Bush döneminde ortaya atıldı. Evanjeliklerin inancına göre Ortadoğu’da büyük bir Armagedon Savaşı’nın çıkarılması gerekiyordu. Bu yüzden bazı odaklar Büyük Ortadoğu Porjesi için sürekli Ortadoğu ülkelerinde bir karışıklık çıkarmaya başladılar. Birçok Ortadoğu uzmanı bu gerçeği şöyle açıkladı: “Bırakın savaşsınlar,  birbirlerine düşsünler, birbirlerini ezmeye devam etsinler, biz de burada rahat yaşayalım.”
Dolayısıyla şu anda Arap dünyası ve Türkiye üzerinde “böl, parçala ve yönet” şeklinde gizli bir strateji izleniyor. Bu kimi ülkede terör saldırılarıyla, kimi ülkede mezhep kavgalarıyla, kimi ülkede de halkın devlete isyanı ile teşvik ediliyor, gizliden gizliye uzaktan yönlendiriliyor. Batı dünyası Mısır’ı, Irak’ı, Lübnan’ı ve Türkiye’yi aşama aşama bölmek ve küçük devletler haline getirmek istiyorlar. Böylece bu ülkelere çok rahatlıkla yönetebilecekler, çok rahatlıkla bunlara sözlerini geçirebilecekler. Bu yüzden Ortadoğu’da güçlü bir Türkiye’de görmek istemiyorlar. Dinine sahip çıkan, ekonomisi giderek gelişen, Ortadoğu’da lider konumuna gelen Türkiye’yi bir şekilde durdurmak istiyorlar. Arap dünyası sosyalizmin etkisi altında, bir yandan da bağnazlıkla sarılmış durumda. Ortadoğu’daki Müslüman ülkelerde yaşanan gericilik ve dinin özünden uzaklaşma onların aralarındaki birliği de yıktı. Ama Türkiye hem dindar, hem demokratik, hem de bağnazlıktan uzak bir ülke olma vasfını korudu. Bu durum batılı güçlerin işine gelmedi. Yurt dışı basına baktığımızda Türkiye’nin giderek güçlenmesine, dış borçlarının bitmesine, birlik ve beraberliğini koruma dirayetine endişeyle baktıklarını görüyoruz.
Arap Baharı Büyük Ortadoğu Projesinin gizli planı mı?
Büyük Ortadoğu Projesini planlayanların Türkiye’yi bölme adına kullandıkları en önemli kart PKK ve Komünist Kürdistan Devleti’nin Türk topraklarında kurulma projesiydi. Bunun için yıllardır PKK’yı finansal açıdan dört bir koldan destekleyerek Türkiye ile savaştırdılar. Böylece Türkiye’yi içten kırmaya ve bölmeye çalıştılar. Fakat şu anda terörün bitme noktasına gelmesi de onları telaşlandırdı. Çünkü PKK ve terör için ciddi anlamda dış güçler tarafından emek verildi. Amerika’da terör örgütleri listesinde yer almayan PKK milyonlarca dolarla Kürt lobileri ve dış güçler tarafından desteklendi. Bu yüzden söylediğim gibi Türkiye’nin bölünmesi üzerine yapılan yatırımlar rafa kaldırılmadı. Bir Ortadoğu uzmanı Türkiye’den çekilen PKK’nın kendisine sorulması üzerine “peki neden Amerika Kuzey Irak’ta 600 bin kişilik Kürt ordusu hazırlıyor?” diyerek cevap verdi.
Arap Baharı Büyük Ortadoğu Projesinin gizli planı mı?
Dolayısıyla hem ülkeler içinde oluşturulan karışıklıklar, hem de Türkiye’nin savaştığı terör ve kargaşa bu Ortadoğu Projesini uygulamak isteyen dış güçlerin işine yarıyor. Ülkelerde mezhep kavgaları, terör saldırıları tamamen dış güçler tarafından destekleniyor. Suni karışıklar da çıkarıp kardeş kardeşle savaştırılıyor ve bir günde yüzlerce Müslüman’ın öldürülmesi büyük bir keyifle izleniyor. Türkiye’de şu anda yaşanan şu anki kaosta, Türkiye’yi bölmek adına varını yoğunu ortaya koyan batılı güçlerin çok işine geliyor. Her türlü kargaşa bu gizli plana hizmet ediyor.
Bu yüzden Türk halkının gözlerini ülkemize dikmiş dış güçlere karşı son derece dikkatli ve uyanık olması gerekir. Türk halkı olayların görünen yani zahiri yönüyle değil batını yani arka planına bakmalı. Ortadoğu’da yaşanan bu olaylara baktığımızda Ortadoğu’daki zengin ülkeler sahip oldukları onca kaynağa rağmen en fakir halklar olarak yaşamlarını sürdürüyorlar. Sürekli çıkarılan karışıklıklarla ve terörle mücadele ediyorlar. Burada hep masum halkın kullanıldığını görüyoruz. Sanki Arap Milliyetçiliğini isteyen halk hükümete karşı direniyor gibi gösteriliyor ama bu olayın görünen yönü. Bütün bu olayların arkasında dünya gelirinin %80’ine sahip olan %8’lik bir kesimin dünyayı gizli bir şekilde yönetmesi var. Kendi çıkarlarına dokunduğunda hemen küçük çaplı olaylar meydana getiriyorlar. Yönetimi ve idaresi güçlü olmayan ülkelerde geniş çaplı savaşlar çıkarırken, yönetimi güçlü ülkelerde de karışıklık çıkararak, ya da terör saldırılarıyla o ülkeyi bölmeye çalışıyorlar.
Sonuç olarak tekrar söylemek istiyorum ki ortada batılı güçlerin ciddi bir Ortadoğu projesi var. Arap Baharı değil Ortadoğu ülkelerinin Parçalanma ve Yönetilme Hedefi var. Kudüs başkentli Yeni Dünya Devleti projeleri var. Bunun için yıllardır gizli planlar ve stratejiler geliştiriyorlar. Dünyanın sonuna doğru yaklaştığımızı da bildiklerinden büyük bir Armagedon savaşı çıkarmak için hazırlık yapıyorlar. Fakat bu planlarının arasında da batı ve doğunun tam ortasında gittikçe güçlenen bir Türkiye var. Türkiye tüm İslam ülkelerini birleştirebilecek ve tek bir bayrak altında toplayabilecek güce sahip tek ülke konumunda. Giderek de güçlenmesi, birliğini ve beraberliğini kuvvetlendirmesi büyük Ortadoğu Projesi’ne ciddi anlamda darbe vuruyor. Ayrıca Türkiye birbirine kenetlenmiş bir millet olarak Irak, SuriyeAfganistan gibi kolayca bölüp yönetemeyecekleri bir ülke olduğunu da her fırsatta gösteriyor.
Türkiye’nin şu anda içinde bulunduğu karışıklığı da sevinçle ve ümitle izleyenler var. Fakat hiç heveslenmesinler. Türkiye’yi asla bölemeyecekler, küçük küçük parçalara ayırıp yönetemeyecekler.Federasyon, özerklik gibi bölünmeye hizmet eden yöntemleri milletimize yutturamayacaklar. 30 yıldır PKK’ya canla, başla direnen bu güçlü ülkenin büyük bir lider olarak tüm İslam âlemini birleştireceğine ve büyük birTürk İslam Birliği kuracağına da şahit olacaklar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder