26 Nisan 2014 Cumartesi

Glasgow Üniversitesi’nden Prof. Robert Davis, Richard Dawkins’e karşı uyarıyor!


Glasgow Üniversitesi’nden Prof. Robert Davis, Richard Dawkins’e karşı uyarıyor!
Richard Dawkins: evrim teorisinin hakim olduğu bir toplumda yaşamak istemem!

Bildiğiniz gibi Türkiye’de olduğu gibi dünyanın birçok ülkesinde de evrimteorisi sanki ispatlanmışçasına, okullarda tek taraflı okutuluyor. Evrim teorisi ile ilgili bilim dışı bilgiler çocukların kafasına kazınırken yaratılıştan tek bir kelime ile bile bahsedilmiyor. 21. Yüzyıl biliminin evrim teorisini çökerttiği, milyonlarcafosilin evrim teorisini yerle bir ettiği nerdeyse özenle gizleniyor. Richard Dawkins de evrim teorisinin ateşli savunucularından biri.
İngiltere’de faaliyet yapan The Christian Institute isimli kuruluşun internet sitesinde yer alan bir habere göre, Glasgow Üniversitesi’nden Robert Davis isimli bir eğitim uzmanı, Richard Dawkins gibi ateistlerin İskoç okullarında diğer görüşleri elimine ederek müfredatı tek taraflı eğitime zorladıklarını belirtmiş ve eğitimcilere önemli uyarılarda bulunmuştur. Prof. Robert Davis İskoç müfredatının söz konusu ateist lobinin baskısı altında olduğunu şöyle ifade etmiştir:
“Ateizm dışındaki görüşleri ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ve bu görüşlerin yanlış ve geçersiz olduğunu, eğitim ve öğretimde hiçbir şekilde yer almamaları gerektiğini söylüyorlar. Bu durumda Yaratılış inancının müfredatta bulunma hakkı ortadan kaldırılmış oluyor. İskoç müfredatı hiç şüphesiz büyük bir baskı altında. Bu kişilerin eğitimciler üzerinde güçlü bir etkileri var ve bunun mutlaka sorgulanması gerekiyor.”
Yıllardır dünyanın her yerinde, tüm okullarda ve üniversitelerde evrim teorisinin resmi olarak okutulduğunu, okul idarelerinin, hatta devlet idarecilerinin buna ses çıkaramadıklarını anlatıyoruz. Evrim teorisi dünyanın hemen her ülkesinde adeta resmî bir ideoloji haline gelmiştir. Tüm dünyada öğrenciler, hiçbir bilimsel delille desteklenmemesine ve bilimsel olarak tamamen çürütülmüş olmasına rağmen, tüm fen derslerinde evrim teorisini öğrenmektedirler. Kısacası, tüm dünyada tek yanlı eğitim yapılmakta, bilimsel delilleriyle Yaratılış gerçeğinden derslerde bahsedilememektedir. Oysa eğitimin özgür olması, derslerde evrimin yanı sıra Yaratılış’ın da öğretilmesi gerekmektedir. Türkiye’de de bu yönde mutlaka bir atılım yapılmalı okullarda evrim teorisinin yanında mutlaka yaratılışta okutulmalıdır. Böylece öğrenciler tek yanlı eğitime maruz bırakılmamalıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder