26 Nisan 2014 Cumartesi

Kuran’daki ayetlerde hayret uyandıran ebced tarihleri -10


Kuran’daki ayetlerde hayret uyandıran ebced tarihleri -10
Kuran'daki ayetlerin birçoğunun ebcedi ahir zamana bakıyor.

Bugün yine Kuran’da yer alan ayetlerin ebced tarihlerinin nasıl ahir zamana, yani günümüze baktığını sizlerle paylaşmaya devam etmek istiyorum. Ayetlerin ebced değerleri çok önemli bir anlam içeriyor, günümüze yani ahir zamana bakıyor. İsterseniz yine Kuran ayetlerinde yer alan ebcetlere geçmeden önce ahir zaman ile ilgili iki hadise bakalım.
Ahir zamanda tüm dünyanın kurtarıcısı olarak gelecek olan Hz. Mehdi çok sevilecek, bakın peygamberimiz insanların kalplerinin Hz. Mehdi sevgisiyle dolacağını nasıl anlatıyor:
Allah BÜTÜN İNSANLARIN KALPLERİNİ ONUN MUHABBETİYLE DOLDURACAKTIR.?(El-Kavlu'l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, S.42)
Muhakkak ki o, insanların karşılaştıkları şerler sebebiyle, Hz. Mehdi (as)'ın kendilerine en sevgilisi olmadıkça çıkmayacaktır. (Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, s. 27)
Hz. Mehdi (as) insanlara gelir de, onu yeni gelin gibi aşk ve muhabbetle kucaklarlar...(Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti'nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, s. 35)
Şimdi ayetlerin hayret uyandıran ebced tarihlerine bakalım:
Bugün yine Kuran’da yer alan ayetlerin ebced tarihlerinin nasıl ahir zamana, yani günümüze baktığını sizlerle paylaşmaya devam etmek istiyorum. Ayetlerin ebced değerleri çok önemli bir anlam içeriyor, günümüze yani ahir zamana bakıyor. İsterseniz yine Kuran ayetlerinde yer alan ebcetlere geçmeden önce ahir zaman ile ilgili iki hadise bakalım.
Ahir zamanda tüm dünyanın kurtarıcısı olarak gelecek olan Hz. Mehdi çok sevilecek, bakın peygamberimiz insanların kalplerinin Hz. Mehdi sevgisiyle dolacağını nasıl anlatıyor:
Allah BÜTÜN İNSANLARIN KALPLERİNİ ONUN MUHABBETİYLE DOLDURACAKTIR.? (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamet-il Mehdiyy-il Muntazar, S.42)
Muhakkak ki o, insanların karşılaştıkları şerler sebebiyle, Hz. Mehdi (as)’ın kendilerine en sevgilisi olmadıkça çıkmayacaktır. (Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, s. 27)
Hz. Mehdi (as) insanlara gelir de, onu yeni gelin gibi aşk ve muhabbetle kucaklarlar… (Ali Bin Hüsameddin El Muttaki, Celaleddin Suyuti’nin Tasnifinden Hadisler – Ahir Zaman Mehdisinin Alametleri, Kahraman Neşriyat, s. 35)
Şimdi ayetlerin hayret uyandıran ebced tarihlerine bakalım:
Kuran ebcedler 1Kuran ebcedler 2Kuran ebcedler 3Kuran ebcedler 4Kuran ebcedler 5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme