22 Nisan 2014 Salı

PKK’nın bayrağı ve kıyafetleri peygamberimizin hadislerinde bildirildi mi?


PKK’nın bayrağı ve kıyafetleri peygamberimizin hadislerinde bildirildi mi?
PKK bu ülkeyi asla bölemeyecek.

Ahir zaman gerçekten de çok değişik, çok acayip bir dönem. Ortadoğu’da fitne bir ülkeden diğerine sıçrıyor, Deccal adeta azgın bir boğa gibi sürekli kan döküp masum Müslümanları katletmek için çabalıyor. Yaşanan bütün bu zulümlerin, haksızlıkların, acımasızlığın, perişanlığın, öfkenin ve şiddetin tabii ki bir hikmeti var. Ahir zamanda öyle bir an gelecek ki Müslümanlar birleşip “bizi bu zulümden kurtaracak yalnızca Hz. Mehdi’dir, artık çıksın ortaya!” diye feryat edecekler. Yaşananların hikmeti budur. Önce büyük bir zulüm ortamı olacak ki Hz. Mehdi’ye ihtiyaç olsun, önce acımasızlık olacak ki Hz. Mehdi çıktığında dünya adalete, sevgiye ve huzura kavuşsun.
Peygamberimizin ahir zamanda yaşananları adeta görmüş gibi hadislerle bildirdiğini sürekli yazıyorum. Peygamberimiz hadislerinde Suriye’de büyük bir katliam yaşanacağını (Haresta bölgesinde) bildiriyor. Ayrıca yine hadiste sarı sancaklı, boz kıyafetli binicilerden (PKK’dan) şöyle bahsediliyor:
Ali ibn Ahmed Ubadullah ibn Musa’dan, o da Muhammed ibn Musa’dan, o da Ahmed ibn Abu Ahmed, o da İsmail ibn Eyaş’dan, o da Muhacir ibn Halim’den, o da Mugira ibn Saad’dan, o da İmam Muhammed Bakır’dan tahriç etti:
“Müminlerin Emiri dedi ki: “İki ordu Şam’da ihtilafa düştüğünde, Allah’tan bir işaret dışında bir sona ulaşmayacaktır.” Sonra ona soruldu: “Bu işaret nedir Müminlerin Emiri?”,
Dedi ki: Yüz bin kişiden fazla kişinin yok olduğu Şam’da bir deprem. Allah bunu inananlara rahmet, inançsızlara azap olarak yaratır. Bu meydana geldiğinde Şam’da durana kadar ilerleyecek sarı sancaklı boz atlı binicilerin geldiğini görürsünüz. Büyük bir dehşet ve kızıl ölüm olacaktır. Sonra Haresta denen bir Şam köyünün battığını görürsünüz. Sonra ciğer-yiyicinin oğlu Şam minberinde oturmak için Yebis vadisinden gelir. Bundan sonra Mehdi’nin (as) çıkışını bekleyin.” 144- Gaybet-i Numani
Peygamberimizin hadiste bildirdiği Suriye’deki ciğer yiyici Hafız Esad, onun oğlu da Besar Esad’dır. Yine hadiste Besar Esad’ın başa gelme hırsıyla Yebis vadisinden geldiği vurgulanır. Burada sarı sancaklı, boz kıyafetli atlılar da PKK’dır. Peygamberimiz Şam’ın kana bulanmasının ardından Hz. Mehdi’nin zuhurunun beklenmesi gerektiğini söylemiştir.
Kumait’ten; İmam Bakır’a gidip sordum: “Kaim Muhammed Mehdi ne zaman zuhur edecek?” Şöyle cevap verdi: “Aynı soru Allah’ın elçisinin önünde de sorulmuştu ve o şöyle demişti: “Onun çıkışı aniden olan yeniden diriliş anına benzer.”
(İmam Mehdi Hakkında Sorular ve Cevaplar, Seyid Hüseyin Hüseyni)
Hz. İmam Rıza şöyle buyurdu: “…Babalarımdan nakledilmiştir ki, HZ. MEHDİ (AS) GİZLİCE VE ANİDEN ZUHUR EDECEKTİR.“(Yenabi-ul Mevedde, c. 2, s.197)
Boz kıyafetli, sarı sancaklı PKK’nın görüntüleri:


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder